کارنامه نويسنده    پيامهای نوين    پرسش و پاسخ    کتابها    داستان-شعر-مقاله-ترجمه    تالار گفتگو    بخش دانمارکی    برگ نخست   

عنوان:                              
پرسش شما:
نام:       ای.ميل / وب لاگ / وب سايت:
* * *

   روزنامه های دانمارکی 26-07-2005 سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۴  


با تشکر از زمینه گفتمانی که فراهم کرده اید. سوال من این است که چرا دوستان عزیز که این همه اطلاعات خوب از ایران دارند در روزنامه های دانمارکی مطلب نمینویسند تا امثال هنرپیشه های شارلاتانی مثل خلقی در این وادی جولاند دهند؟

کیومرث

پاسخ:

ممنون از توجه و پاسخ خوب شما.
من شخصاً چندین مطلب برای روزنامه ها نوشته ام که چندی از آنها بچاپ هم رسیده است. حتی با آقای فرشید خلقی در روزنامه Information بحثی در مورد حجاب در دانمارک داشته ام. تقریباً یک سال پیش بود که مسئله غدغن شدن حجاب در مدارس فرانسه در رسانه های دانمارکی مطرح بود. تنها می خواستم به آقای خلقی بگویم که پناهنده شدن ما ایرانیان در کشور دانمارک به این دلیل بود که حوصله حرف زور شنیدن را در سیستم ایران نداشتیم و حال اگر به قول ایشان داشتن روسری را باید در دانمارک هم غدغن کرد چنان پیش خواهد آمد که برداشتن روسری بزور در ایران پیش از انقلاب و اجباری کردن آن دوباره پس از انقلاب. چرا انسان نباید خود در این رابطه تصمیم بگیرد...!؟

دوست خوب، من عکس العمل های روشن فکرانه تان را کاملاً درک می کنم. کار من در حال حاضر بیشتر آن است که پروژه های خود را از جمله رسیدگی به تارنمایم و ترجمه قسمتی از رباعیات خیام را بپایان برسانم. و راستش با مشکلات زندگی وقت دیگری برایم نمی ماند که بخواهم در روز نامه ها هم مطلب بنویسم. با این همه باز هم در آینده سعی می کنم پیشنهاد شما را از یاد نبرم.

حرف آخرم این است که در واقع همه می توانند مطلبی برای روزنامه ها بنویسند و هستند دوستان ایرانی دیگری که مرتباً در روزنامه های دانمارکی دیدگاه ها و تفکرات خود را آشکار می کنند. من پیشنهادم آن است که اگر زبان دانمارکی برای بعضی از دوستانی که می خواهند برای روزنامه ها مطلب بنویسند کفاف نمی دهد خودم می توانم برای ترجمه و یا تصحیح کردن متن دوستان مرجعی باشم که همیشه در اختیار خواهم بود.

پیروز باشید
آرش